تزئین دیوارها با تکه های روزنامه

امروزه کابینت آشپزخانه در اصفهان نه تنها بعنوان یکی از ملزومات آشپزخانه بلکه به عنوان یک عامل تاثیر گذار در کل دکوراسیون خانه می باشد. امروزه با توجه به نوع معماری داخلی خانه ها، آشپزخانه از تمام نقاط پذیرایی و نشیمن قابل دید است و همین در چشم بودن باعث شده است تا افزاد اهمیت بسیار زیادی به دکوراسیون وطراحی داخلی آشپزخانه بدهند. وقتی صحبت از  دکوراسیون آشپزخانه می شود، بدون شک اولین موردی که به فکرمان خطور میکند کابینت آشپزخانه است. خوشبختانه کابینت ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و انواع مدل های کابینت کلاسیک در اصفهان امروزه محبوبیت زیادی در بین مردم سرتاسر جهان پیدا کرده اند، زیرا مردم زیادی تمایل دارند حسی از دوران گذشته و نوستالژی در خانه خود داشته باشند، کابینت ها هم یکی از بهترین عناصر داخلی برای این کار هستند. بعلاوه، کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت MDF در اصفهانتوانسته اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند. کابینت سازی در اصفهان این مطلب را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

 

دیوار پوش : مسئله علاقه‌مندی بسیاری از روزنامه‌ها به انتشار اخبار به صورت آن‌  لاین، کاهش میزان تیراژ و کم کردن حجم مطالب موضوعی است که امورز در اخبار زیاد می‌شنویم. شاید این مسئله دلیل اصلی نگهداری روزنامه‌ها و مجلات در دکور خانه‌ها باشد. به عنوان مثال برخی از این روزنامه‌ها و مجلات را به عنوان یک طرح تزئینی روی دیوار منازل مشاهده می‌کنید.شما این مدل طرح‌ها را دوست خواهید داشت اگر حس نوستالژیکی نسبت به آن ها داشته باشید.با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید چگونه از گنجینه روزنامه ای خود به نحوی خلاقانه استفاده کنید.

 

اتاق سفید خود را دگرگون کنید

 

کمپانی سبک زندگی بلا کاغذ دیواری با طرح روزنامه را تولید کرده است. طراحان این کاغذ دیواری اعتقاد دارند که چنین طرحی در یک اتاق با دیوارهای سفید و ساده می‌تواند تحولی عظیم در دکور و چشم‌انداز اتاق ایجاد کند و به اتاق عمق و بافت بدهد. طراح و دکوراتیو ناتلی فرمویل می‌گوید: «وقتی از شیوه آکروماتیک (سیاه، سفید و خاکستری) استفاده می‌کنید باید بافت و طرح ایجاد کنید.»

 

 

 

یک مدل متفاوت

 

آیا می‌خواهید در پس‌زمینه کمی رنگ سیاه به رنگ سفید غالب باشد و یا بافت بیش‌تری ایجاد کنید؟ پس مطابق طرح و ایده‌های استودیو طراحی داخلی آواکادو سوئیتز عمل کنید و یک کاغذ دیواری را انتخاب کنید که صفحات روزنامه یا مجله چاپ شده‌ آن دارای عکس و تصاویر بزرگ‌تری باشد. رنگ‌‌های خنثی (سیاه، سفید و طوسی) پس‌زمینه می‌تواند محل مناسبی برای آویزان کردن کلاه‌ها و شال‌های رنگارنگ باشد (البته منظور هر چیز رنگارنگی است که شما می‌توانید به صورت کاربردی یا تزئینی روی دیوار آویزان کنید). 

 

 

 

نظر شما درباره کاغذهای زرد رنگ روزنامه چیست؟

 

همان ‌طور که همه ما می‌دانیم کاغذهای روزنامه همیشه و همواره به صورت سیاه و سفید باقی نمی‌مانند. روزنامه‌ها و کتاب‌ها بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهند و به رنگ قرمز مایل به قهوه‌‌‌‌‌ای (رنگ سوبیایى) تغییر رنگ می‌دهند. استفاده از چنین طرحی (یعنی کاغذ دیواری‌‌های روزنامه‌ای با این تم رنگ) ظاهر کهن و قدیمی به کاغذ دیواری می‌دهند.

 

 

 

یک مدل متفاوت

 

استفاده از کاغذهای دیواری آماده تنها راه‌ حل برای این نوع دکوراسیون نیست. استودیو اتیکا به عنوان طراحان داخلی که حرف‌هایی برای گفتن دارند به جای به کارگیری از کاغذ دیواری‌های روزنامه مانند آماده از برش‌های روزنامه‌های واقعی در این سرویس بهداشتی استفاده کردند.

 

 

 

شدت و میزان به کارگیری این نوع کاغذ دیواری و الگوی روزنامه‌ای

 

گاهی یک عرض باریک از این نوع کاغذ دیواری در طول وسیعی به کار برده می‌شود. مانند آنچه که در اتاق خواب این آپارتمان در هلند به کار گرفته شده است.  زوجی که در این خانه زندگی می‌کنند به جای کاغذ دیواری کردن کل دیوار، تصمیم گرفتند که نوار باریکی از این نوع کاغذ دیواری را برای دکور بالای تخت‌خواب خود استفاده کنند.
 

 

در آپارتمان دیگری صاحب‌خانه برای بخشی از دیوار خانه‌اش یک مقداری کاغذ دیواری روزنامه‌ای از دسته‌دوم فروشی به قیمت مناسب خریده است و بدین ترتیب یک تغییر مناسب در دکوراسیون خانه‌اش پدید آورده است.

 

یک مدل متفاوت

 

اگر دوست ندارید این نوع طرح همیشگی و دائمی باشد، از چسباندن کاغذ دیواری به دیوار صرف‌نظر کنید و یک خلاقیت هنری به خرج دهید و طرح را به صورت یک آویز از دیوار آویزان کنید و با توجه به خانه و دکور خانه‌تان از این طرح در ترکیب با سایر عناصر دکوراتیو استفاده کنید. والری مک‌کسکیل دیکمن برای طراحی دکور یک خانه از یک طرح هنری استفاده کرده است.

 

 

 

به صورت مخفی و ناواضح از بریده‌های روزنامه استفاده کنید

 

بسیاری از طراحان داخلی از روزنامه‌ها و مجلات بازیافتی برای تهیه و تولید کاغذ دیواری استفاده می‌کنند. استفاده از بریده‌های باریک روزنامه باعث می‌شود که کلمات چاپ شده روی روزنامه مجله قابل خواندن نباشد و تصاویر مفهوم و قابل رویت نباشند، اما این بریده‌های روزنامه می‌تواند یک بافت فوق‌العاده زیبا را ایجاد می‌کند. در خانه‌ای در دنورصاحب‌خانه نه تنها روزنامه صبح را از بالای فنجان قهوه‌اش می‌‌نوشد بلکه کل خانه توسط روزنامه‌های موج‌دار بازیافتی پوسیده شده است و تمام دیوارهای اطراف صاحب‌خانه را احاطه کرده است.

 

یک مدل متفاوت

 

فقط سازندگان و تولیدکنندگان کاغذ دیواری نیستند که به سراغ روزنامه‌‌ها و مجلات می‌روند. سطح این پیش‌خان نیز از بریده‌های صفحات کاغذی کاتولوگ‌ها پوشیده شده است، باریکه‌های مجله و کاتولوگ با یک لایه چسب و ماده مخصوص پوشیده شده است و یک بافت زیبا را ایجاد کرده است.

 

از فکر دیوار بیرون بیایید

 

استفاده از بریده‌ای روزنامه فقط برای پوشش دیوار کاربرد ندارد و از آن می‌توان برای پوشاندن سطح کابینت و کمد و یا اثاثیه دیگر استفاده کرد. در این خانه جزیره وسط آشپزخانه توسط روزنامه‌هایی كه دارای نقاشی کارتونی و تصاویر چاپ شده روی روزنامه‌ها هستند پوشانده شده است.  

 

استفاده از صفحات معلق کتاب

 

این طرح فقط منحصر به روزنامه نمی‌شود. برخی افراد از صفحات دستورالعمل کالاها یا کتاب برای خلق یک طرح جدید و پوشش دیوار استفاده می‌کنند. در طراحی این خانه کامیلی دیکسون به قفسه کتاب‌هایش نگاه کرد و یک طرح برای دیوارش انتخاب نمود. کامیلی می‌گوید: «این صفحات مربوط به کتاب‌هایی بوده که در جای جای خانه بی‌استفاده افتاده بوده است. ۲ تا از این کتاب‌ها، کتاب‌های راهنمای آموزش زبان فرانسه بودند؛ ۲تای دیگر کتاب رمان بودند که از گودویل به قیمت ۵۰ سنت خریداری کرده بودم. من با استفاده از منگنه این صفحات را به دیوار وصل کردم.»

 

یک مدل متفاوت

 

این سرویس بهداشتی توسط صفحات یک کتاب پوشیده و طراحی شده است. به این سبک از طراحی «شیوه بازیافت» می‌گویند. به نظر می‌رسد که گویی کتابی خطی را به صورت وارونه روی دیوار نصب کرده باشند. این که روی این صفحات چی نوشته شده است یا نویسنده آن چه کسی بوده است یا محتوای مطلب چیست یا حتی این که به چه زبانی نوشته شده است اصلا اهمیت ندارد، بلکه روح کلمات و انرژی و حسی که این کلمات و ستون‌ها به بیننده می‌دهد حائز اهمیت است.

 

تیترها را پاره و جدا کنید

 

هیچ الزام یا قانونی وجود ندارد که حتما باید بریده‌های روزنامه صاف و یکدست باشند؛ می‌توان از خرده پاره‌های روزنامه با لبه‌های ناصاف نیز استفاده کرد. در این سرویس بهداشتی تصاویر از منابع مختلفی پاره شده و به صورت هنرمندانه‌ای روی دیوار نصب شده است.

 

یک مدل متفاوت

 

وقتی طراحی را به طراح داخل ونسا ایمام می‌سپارید حتی در سفید و ساده اتاق نیز مورد طراحی قرار می‌گیرد و این خود نوعی خلاقیت است. ایمام می‌گوید: «از خلاقیت و کار دست کمک گرفتم. من همیشه دلم می‌خواست از کلاژ استفاده کنم و حالا یک فرصت برای تجربه کلاژ دست داده است.» این طراح از تکنیک دکوپاژ استفاده کرده است و تصاویر و تیترهای مورد علاقه‌اش را از روزنامه جدا کرده است و روی در چسبانده است. سپس با رنگ آبی مایل به خاکستری (تیل) برخی قسمت‌ها را رنگ کرده و در آخر هم با جلادهنده‌های مخصوص سطح کارش را براق نموده است. او این کار روی در و بدون در آوردن از چارچوبش انجام داده است. 

 

از قدیم گفتند که خبر امروز برای فردا خبر دسته‌دوم و بی‌استفاده‌ای است، اما می‌توان از این روزنامه‌ها و اخبار آن‌ها استفاده دیگری نمود و آن را به عنوان یک عامل و عنصر دکوری و تزئینی استفاده کرد. این موضوع فقط بستگی به خلاقیت افراد دارد.شما نیز خلاقیت های خود را با چیدانه در قسمت بحث و گفتگو به اشتراک بگذارید هم چنین اهالی فن چیدانه آماده هستند تا به شما در تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان کمک کنند.

 


اطلاعات پزشکی، صنعتی
منبع این نوشته : منبع
استفاده ,روزنامه ,کاغذ ,دیواری ,دیوار ,کرده ,کاغذ دیواری ,سرویس بهداشتی ,بریده‌های روزنامه ,استفاده کنید ,استفاده کرده